Lista aktualności Lista aktualności

Obchody dnia św. Huberta w Lęborku

W dniu 10.11.2019 roku Nadleśnictwo Lębork wraz z Nadleśnictwem Cewice i Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku oraz we współpracy z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Lęborku zorganizowali uroczystą, otwartą dla wszystkich Mszę Hubertowską.

Świętowanie ku czci naszego patrona rozpoczęło się od uroczystego przejścia pocztów sztandarowych Nadleśnictwa Lębork i Kół Łowieckich z Placu Pokoju do Sanktuarium św. Jakuba, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji Braci Leśnej i Myśliwskiej oraz ich rodzin.

Podczas wygłoszonej homilii ksiądz proboszcz o. Roman Zioła zaznaczył współczesną rolę leśników i myśliwych w ochronie zasobów przyrodniczych w Polsce. Podkreślił jednocześnie, że bogactwo gatunkowe drzemiące w polskich lasach jest efektem synergicznego, ukierunkowanego i profesjonalnego podejścia podczas codziennej pracy polskich leśników i myśliwych. W tej ważnej uroczystości towarzyszyli Nam zaproszeni przedstawiciele władz powiatu lęborskiego, burmistrzowie Lęborka i Łeby, przedstawiciele służb mundurowych z Lęborka i Słupska, dyrektor SP im. Leśników Polskich z Leśnic, Powiatowy Lekarz Weterynarii z Lęborka, Zastępca Dyrektora RDLP w Gdańsku Paweł Januschewski, Nadleśniczowie z sąsiadujących z Nadleśnictwem Lębork nadleśnictw, przedstawiciele Kół Łowieckich z okręgu słupskiego, a także mieszkańcy powiatu lęborskiego z rodzinami.

O wyjątkową oprawę muzyczną podczas nabożeństwa zadbał Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Gdańsku, „Jantar”. Na zakończenie w Sanktuarium odbył się koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu kolegów z Jantara. Po mszy goście mieli okazję zapoznać się z fotografią przyrodniczą oraz wystawą trofeów łowieckich, którym towarzyszył ciepły poczęstunek oraz degustacja wyrobów z dziczyzny. Wszystkim, którzy razem z nami uczcili pamięć św. Huberta - Darz Bór!

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia.  
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                                                                              
PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!